Naše škola ovládla závody dračích lodí a získala celkové vítězství
23.06.2026
V úterý 23. června se žáci naší školy zúčastnili
tradičních závodů dračích lodí. Na start jsme vyslali celkem 13 týmů napříč
všemi věkovými kategoriemi a naši závodníci předvedli skvělé sportovní výkony,
bojovnost i týmového ducha. Odměnou jim byly nejen výborné výsledky v
jednotlivých kategoriích, ale také celkové vítězství mezi zúčastněnými
školami.
V kategorii 4.– 5. tříd 1.místo vybojovala
třída 5.B, 2. místo obsadila 5.A. Velmi dobře si
vedly i další týmy – 5.C skončila na 4. místě, 4.C na 5. místě a 4.A na 6.
místě.
Také v kategorii 6.– 7. tříd naši žáci ukázali
své kvality. Třída 6.B si vybojovala parádní 2. místo, třída
6.A obsadila místo 5. a třída 7.C obsadila 6. příčku.
Největší konkurence panovala v kategorii 8.– 9.
tříd, kde soutěžilo celkem 13 týmů. V silně obsazeném poli si nejlépe vedla
třída 9.A, která si na rozloučenou s Tyršovkou vybojovala 1. místo.
Třída 8.B skončila na 5. místě, 8.A obsadila 7. místo, 8.C dojela na 8. místě a
9.C dokončila závod na 10. místě.
Pohár za 1. místo mezi školami přebíral Matyáš
Jakeš z 9.A, který byl členem vítězného týmu v kategorii 8.- 9. tříd.
Všem našim závodníkům děkujeme za vzornou
reprezentaci školy, nasazení a sportovní přístup. Gratulujeme všem týmům k
dosaženým výsledkům a zvláštní poděkování patří také organizátorům a pedagogům,
kteří se na přípravě a průběhu akce podíleli.
Máme radost, že díky společnému úsilí všech týmů
si naše škola odnesla celkové vítězství mezi školami. Tento úspěch je
důkazem, že když táhneme za jeden provaz, dokážeme velké věci.
Gratulujeme!
M. Ševcová, T. Laš a I. Blažíčková
24
CWAK ve finiši
19.06.2026
Fotografové z fotografického kroužku CWAK si ke konci roku střihli dvě zajímavé "foto zakázky". Nejprve dokumentovali výcvik psů kynologického klubu v Nymburce a poté si zkusili dokumentovat městské divadlo k jeho výročí. Díky tomu se dostali do zákulisí divadla i nakoukli na práci se psy.
A navíc vznikly krásné fotografie, které doufejme udělají radost. Díky za to.
M. Velechovský
5
Netradiční šestiboj na Tyršovce
17.06.2026
V úterý 16.
června se konal sportovní den pro žáky 1. – 3. ročníku. Toto klání má na naší škole
již dlouholetou tradici.
Po
slavnostním nástupu, slibu rozhodčích a slibu sportovců se některé paní
učitelky proměnily v rozhodčí, jiné společně s asistentkami vodily
soutěžící po disciplínách. Žáci 9. ročníků pomáhali na stanovištích a při
zpracování výsledků. Děti si během dopoledne měřily síly v 6 disciplínách
(skok z místa, přeskok přes švihadlo – 1 minutu, dřepy – 1 minutu, koulení
medicimbalem, překážkový běh a hvězdicový běh).
Tři nejlepší
sportovci stanuli na stupních vítězů, kde převzali krásné medaile a diplom.
Ve své
kategorii zvítězili: Eliška Ševcová (1.A), Miroslav Trnka (1.A), Daniela
Procházková, Sofie Výborná, Michaela Svobodová (všechny ze 2.C), Natalia
Holakovská (3.B) a Vojtěch Trnka (3.A).
Sportovní
den 2026 je již minulostí a my se všichni těšíme na ten nadcházející!
Sportu zdar!
7
7.A na Homoli
15.06.2026
Třída 7.A vyrazila na tradiční školu v přírodě na chatu Homole. Divoká příroda a civilizace daleko. Díky tomu jsme mohli v pohodě poznávat okolí na přírodovědných exkurzích, sportovat na venkovních hřištích i loukách, hrát hry připravené žákyněmi ze třídy. Nechyběl tradiční oheň a opékání špekáčků, ale taky vlastnoručně uhnětených trdelníků.
A jako bonus jsme absolvovali lanovou dráhu, kde si všichni odvážlivci zkusili svou sílu, obratnost, šikovnost i odvahu. Díky za super školu v přírodě.
M. Velechovský, M. Růžičková
7
Výprava za Čtyřlístkem – 4. C na škole v přírodě
09.06.2026
V posledním květnovém týdnu jsme vyrazili vlakem do
Doks na dlouho očekávanou školu v přírodě. Příjemnou procházkou jsme došli
k našemu ubytování – Penzionu Star. Celý týden jsme měli krásné počasí a
mohli si tak pobyt užít naplno. Týdenní program byl motivován známým komiksem
Čtyřlístek.
Začali jsme pěknou procházkou po okolí, při které jsme
plnili úkoly z detektivní hry Kde se skrývá Zádrhel? Další den jsme si za
slunečného počasí užili plavbu po Máchově jezeře, stavění hradů z písku na
pláži a vycházku na zmrzlinu. Ve středu jsme navštívili Úžasný svět
v písku, kde nám sochař Tomáš Bosambo velmi poutavě vyprávěl o sochách,
historii, hudbě i místních pověstech. Odpoledne jsme strávili v Muzeu
Čtyřlístku. Ve čtvrtek nás čekala výzva – zdolat hrad Bezděz. Všichni to
zvládli naprosto bez problémů a mohli si tak užít krásné výhledy do okolí.
Naše poslední společná škola v přírodě se vydařila,
jsme plní zážitků a budeme na ni ještě dlouho vzpomínat.
Kamila Vopařilová, Eva Tomášková
14